8 dechberoucích věcí, které jste nevěděli o filmu Ledové království

9. Ledna 2018
Také patříte se svými dětmi k velkým fandům filmového trháku Ledové království? Snad všechny ratolesti šílí z této pohádky o nebojácné Anně, která se rozhodla najít svou sestru Elsu. Ta uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Přeci je ale něco, co o tomto snímku ještě nevíte.
  • 1. Kolik bylo potřeba animátorů na vytvoření Elsina hradu?

Tomu byste nevěřili, ale jen na hradu pracovalo přes padesát animátorů, kterým to celé namalovat dalo pěkně zabrat.

  • 2. Film vydělal jmění

Jen za květen v roce 2014 vydělalo Ledové království 1,2 miliardy dolarů, což ho posunulo na pátou příčku v žebříčku o nejvýdělečnější film v historii a zajistilo mu první příčku v nevýdělečnějším animovaném filmu vůbec.

  • 3. Kolik má Elsa vůbec vlasů?

Elsa má 420 tisíc vlasů. To je čtyřikrát tolik než normální žijící člověk.

  • 4. Elsu zpíval někdo jiný, než mluvil!

Všichni dabéři namluvili i nazpívali své role s výjimkou samotné Elsy. Tu pro české vydání filmu namluvila Andrea Elsnerová, ale na zpěv si najali producenti Moniku Absolonovou. Proč tomu tak bylo? Společnost Disney si sama vybírá, kdo bude namlouvat a zpívat v jejích filmech. Moniku Absolonovou chtěli jen pro zpěv.

  • 5. Ledový palác je inspirován reálným hotelem

Vybraní členové štábu letěli do kanadského Quebecu, aby jim ukázali ledový hotel, podle kterého pak vyráběli ledový palác pro Elsu.

  • 6. Sob Sven měl i svoji reálnou předlohu

Když filmaři uviděli skutečného soba, jak se podrbal zadní nohou za uchem, tak je to rozesmálo. Proto se rozhodli, že tuto schopnost dají i filmovému sobovi Svenovi.

  • 7. Elsa měla být zlá

Tvůrci filmového trháku měli nejdříve záměr, že Elsa bude záporná postava a bude škodit lidem.

  • 8. Panenky za balík peněz

Chtěli byste si pořídit panenku Elsy nebo Anny z limitované edice? Tak to si ale připravte pořádný balík peněz! Na internetu se totiž prodávají za 250 tisíc korun za kus.

(luc)

 

Diskuze

reklama