Aby neopadal a vydržel čerstvý. 6 rad, jak pečovat o vánoční stromeček

17. Prosince 2017
Vánoční stromek
Zdroj Pixabay
Jste přívrženci živých vánočních stromečků a do umělého byste se nenechali za nic na světě přemluvit, i když to znamená každoroční investici do krásně zeleného voňavého stromku? Jak si svoji investici užít co nejdéle, aniž by po pár dnech stromek začal usychat a opadávat? Máme pro vás několik rad.

Za vánoční stromek ročně utratíme stovky, ne-li tisíce korun, a tak si ho chceme také pořádně užít, mnohdy i déle než do tradovaného 6. ledna, kdy se obvykle odstrojuje.

Jak symbol Vánoc udržet co nejdéle čerstvý?

  • 1. Poté, co si koupený stromek přinesete domů, jej do Štědrého dne postavte na nějakém chladném místě. Ideálně na balkón.
  • 2. U řezu kmenu stromek ještě o pár centimetrů seřízněte, aby se k němu dostala vlhkost a vzduch.
  • 3. Můžete ho také rovnou umístit do stojanu, do kterého přidejte vodu. I stromek musí pít! Pozor ale, aby vám voda nezmrzla.
  • 4. Před nazdobením stromek poprašujte i s jehličím vodou (buď můžete použít rozprašovač na květiny, nebo ho jednoduše pokropte rukou).

Vánoční stromek
Pixabay

  • 5. Pozor na teplotní šok! Než stromek začnete zdobit a byl odstavený venku, nechte ho ještě pár hodin v nevytápěné místnosti, aby se trochu vzpamatoval. To nejhorší, co můžete udělat, je to, že ho z venku postavíte k topení. To se s ním už předem rozlučte a za pár dní vám začne šustit.
  • 6. Až budete mít stromek v místnosti, nezapomeňte ho alespoň jednou denně opět poprášit vodou z rozprašovače. Jehličí vydrží déle čerstvé a voňavé. Opatrně, pozor na ozdoby a elektrická světélka!

(ane)

 

Diskuze

reklama