Boj za krásné vlasy: na těchto 5 věcí zapomeňte!

15. Února 2018
Změnou počasí naše vlasy viditelně trpí.
Zdroj Instagram
Která z nás by nechtěla mít krásné a zdravé vlasy? Někomu je příroda nadělila, někdo to holt musí všemožně dohánět. Těchto pět věcí byste se ovšem měla rozhodně odnaučit.

Zlámané, roztřepené a bez lesku? Asi to jsou nejčastější překážky v boji za krásnou hřívu. Každodenní mytí, žehlení a spánek v mokrých vlasech jim na zdraví také moc nepřidá. Kterých věcí se tedy vyvarovat, pokud chcete mít bezvadné vlasy?

I proti podzimu se dá bojovat.
Instagram

  • 1.  Culík, drdol a zase culík

Nosíte své vlasy pouze a jenom sepnuté? Jistě, je to praktické, ovšem pro vlasy nic moc: neustále stáhnuté vlasy se třepí a lámou, převážně na místě gumičky.

  • 2. Česání mokrých vlasů

Mokré vlasy byste měli nejdříve vysušit minimálně do vlhka a teprve poté je česat. Česání mokrých vlasů totiž vlas deformuje, natahuje a tím ničí; vlas není natolik pružný, aby vydržel takové zacházení.

Neustále změny naše vlasy ničí.
Instagram

  • 3. Časté barvení

To se týká především blondýnek, které musí dobarvovat odrosty. Tím se vlasy šíleně vysušují a zužují.

  • 4. Každodenní mytí

Chcete mít vlasy dennodenně perfektní? Denně je upravujete? Pak se nemůžete divit, že je máte oslabené a zničené. Navíc každodenním mytím napomáháte i k rychlému maštění a vysušujete jím kůži na hlavě.

Jak často poskytnete svým vlasům masku?
facebook

  • 5. Fénování, žehlení, kulmování

Dnes je téměř nemožné vyjít bez přežehlených nebo nakulmovaných vlasů, ovšem používáte ochranné spreje? Málokterá z nás... Snažte se tedy používat převážně studený vzduch, speciální žehličky a kulmy šetrné k vlasům a rozhodně nikdy nezapomínejte na ochrannou kosmetiku.

(kri)

 

Témata: vlasy , péče , krása , zdraví , lesk

Diskuze

reklama