Bydlete podle feng shui: Stačí dodržet těchto 5 věcí!

11. Července 2018
Vytvořte z domova oázu klidu a odpočinku.
Zdroj pinterest
Slyšeli jste už o čínském učení feng shui? Jde o pochopení vztahu člověka a prostoru. Pokud dodržíte základní pravidla, bude se vám žít lépe a mnohem klidněji.

Domov by měl být příjemným místem, kde se cítíme bezpečně a kde můžeme po těžkém dni venku příjemně relaxovat. Splňuje váš dům nebo byt toto kritérium? Pokud máte pocit, že nebydlíte zrovna v oáze, zkuste udělat těchto 5 změn.

Pro květiny je ve feng shui prostoru dost.
pinterest

  • 1. Prázdné rohy berou energii

Určitě doma najdete taková ta hluchá místa. Prázdné rohy za sedačkou, jídelním stolem atd. se dají nádherně a designově zaplnit. Zkuste do rohů dát lampu, květináče nebo třeba akvárko.

Čínské učení, kdeteé prostor uspořádá tak, že se budeme cítit dobře.
pinterest

  • 2. Už u vchodu se musíte cítit andělsky

Prostor těsně před domem či bytem je u feng shui velmi důležitý. Před dveřmi si tedy rozhodně ukliďte a prostor nazdobte podle vlastního gusta. Krásným věncem nebo květinami nic nezkazíte. Další důležitou částí vchodu je rohožka, ta zachytí špínu i negativní energii, která zůstane před dveřmi.

Prostor před vchodem o vás toho hodně vypovídá.
pinterest

  • 3. Čistota a funkčnost

Pořádek a funkčnost vybavení je u feng shui naprostou samozřejmostí. Nezapomínejte tedy pravidelně uklízet a výměnu žárovek a podobné věci řešte okamžitě.

  • 4. Pohrajte si se světlem

Na místě je i zapřemýšlet nad osvětlením jednotlivých místností. Závěsy a zatemnění oken se hodí večer, naopak ráno si do prostoru pusťte světlo. Večer už moc nesviťte a dopřejte si spíše tlumené světlo, bude vám tak mnohem příjemněji.

Pro květiny je ve feng shui prostoru dost.
pinterest

  • 5. Zrcadla ano, ale...

Zrcadlo je tokem energie, a tak se pro naše účely rozhodně hodí. Ovšem musí být čisté, vždy zavěšené v úrovni hlavy, a co se tvaru týká, preferujte kulaté a oválné. Pozor ovšem na jejich umístění v ložnici, tam by být neměla a neměli byste je mít nikdy přímo naproti sobě nebo proti ošklivým věcem. Odraz koše nebo špinavého prádla není rozhodně žádoucí.

(kri)

Diskuze

reklama