Chcete zveřejnit fotku miminka? 5 věcí, co je nutné udělat, než snímek ukážete světu

23. Února 2018
Narodí se vám miminko a vy byste se rádi pochlubili tím uzlíčkem štěstí celému světu. Víme, jak je to velmi lákavé, přeci jen je vaše dítě to nejkrásnější, nejroztomilejší, prostě nej a vy chcete, aby ho každý viděl. Ale než tak učiníte, přečtěte si tento článek, jak vlastně na to, aby to pro vás bylo bezpečné.
  • 1. Uvědomte si, že je to jen vaše chvíle!

Dlouhých devět měsíců jste čekali, než jste vaše miminko poprvé spatřili. Užívejte si každou sekundu, kdy ho můžete chovat a kochat se tím zázrakem. Hned se nemusíte fotit a dávat statusy na sociální sítě, že jste se stali rodiči. Užívejte si ty božské chvíle štěstí a adrenalinu, ty už se opakovat nebudou. Pochlubit se můžete klidně i pár dní po porodu.

  • 2. Neodhalujte se příliš!

Chvilku, než začnete svého drobečka fotit, se zamyslete. Opravdu bude vaše blízké, kamarády či kolegy v práci zajímat, jak prcek vypadal s pupeční šňůrou, špinavý od krve a s modrým obličejem od řevu? Takové snímky si schovejte do rodinného alba a ukazujte ho jen nejbližším.

  • 3. Vyvarujte se trapným detailům

Víme, že vám některé pozice mohou na fotkách připadat více než roztomilé, ale přeci jen si dávejte bacha na detaily. Třeba když vám miminko spí na hrudníku a vypadá to jako dokonalá rodinná fotka, tak může po stranách vykukovat prso. A to byste přeci svým přátelům nechtěla ukazovat. A co dáte jednou na internet, to už nikdy nevezmete zpět. Nebo taková pokakaná plenka v pozadí může připadat roztomilá babičkám a tetičkám, ale normálním dospělým lidem to až tak zázračné připadat nemusí, někoho tím můžete i pohoršit či otrávit.

Než se podělíte se světem o tu radostnou zprávu, tak zapřemýšlejte.
Instagram

  • 4. Upravte text

Jestli jste se rozhodli rozeslat nejen fotku, ale i láskyplný text, tak si uvědomte, že po tak těžkém zážitku, jako je porod, nemusí váš mozek fungovat, jak má. Hormony a emoce létají všude vzduchem, neuvědomujete si, že fungujete na setrvačnost. Může se vám třást ruka, nebudete mít takový cit pro gramatiku, možná ani nebudete umět pořádně zprávu sdělit. Třeba spletete jméno, což se někdy stane. Dejte si chvíli pohov, než začnete celý svět informovat o své radosti.

  • 5. Přísná pravidla

Než porodíte, tak se domluvte se svými přáteli a rodinnými příslušníky, že první, kdo fotku dá na sociální síť, budete výhradně jen vy, i kdyby se měl svět zbořit. Někdy jsou babičky či tetičky tak urputné, že se chtějí hned samy pochlubit přátelům, ale vám se to nemusí líbit, tak se pojistěte předem. 

(luc)

Diskuze

reklama