Chlapeček, či holčička? Zkuste zaručené babské rady, které vám prozradí pohlaví

27. Listopadu 2017
Jakmile se na těhotenském testu objeví dvě čárky, každému rodiči proběhne hlavou, jestli to bude holčička, nebo chlapeček. Jenže do prvního ultrazvuku je doba dlouhá. Jak poznat, jakého pohlaví se nakonec dočkáte?
  • První pověra se týká nevolností. Když je nastávající mamince hodně špatně, tak se říká, že čeká děvče. Ale na tuhle babskou radu bychom moc nespoléhaly, i když se celkově říká, že holčičky maminku během těhotenství potrápí více. Většinou zůstávají v břiše déle, než je předpokládaný termín porodu, ale také se ženám zhorší pleť, padají jim vlasy a necítí se prostě dobře. Jak se prostě říká: holčičky kradou krásu.
  • Další oblíbená babská rada se týká tvaru břicha. Když je tvarováno do špičky, tak to má být kluk. Když je ale žena hezky zakulacená po celém obvodě, tak má čekat děvče. Tady ale opět nemusí být nic stoprocentně jisté, protože tvar břicha je geneticky daný (svalovou dispozicí).

  • Pak jsou ale ještě o dost zajímavější rady ohledně tvaru prsou. Říká se, že pokud máte pravé prso větší než levé, tak zaručeně čekáte kluka. Pokud je to ale naopak, tak byste měli pod srdcem nosit holčičku.
  • Existují ale i vědečtější přístupy: jde o tlukot srdíčka. Chlapci totiž mají nižší frekvenci než holčičky, pohybuje se kolem 140 úderů za minutu. Takže při návštěvě gynekologa, který bude poslouchat ozvy, můžete počítat, a tím zjistit, jestli to bude syn, nebo dcera.

Většině žen je pohlaví jedno, ale převládá zvědavost.
Instagram

  • Když ale zklame věda, tak tu ještě zbývá čarodějnictví. Na matčin vlas přivažte snubní prsten a nechte ho viset nad vzdouvajícím se bříškem. Pokud se začne kývat sem a tam, tak to znamená, že je to chlapeček. Pokud opisuje kruhy, tak byste měla čekat holčičku.(luc)

 

Diskuze

reklama