Cítíte se unavená a nafouklá? Je čas pořádně

26. Října 2017
Zdroj doma.cz
Stává se vám, že se už v průběhu dne cítíte natolik vyřízená, že byste šla hned spát? Nafukuje se vám břicho a cítíte se těžce? To jsou znaky toho, že potřebujete detox jak sůl. A my vám poradíme jak na to.

Jako byt či dům potřebuje čas od času „uklidit“ i vaše tělo. Sice můžete holdovat zdravému životnímu stylu, nepřejídat se, nepít alkohol, dbát na dostatek spánku, ale i vám se může stát, že váš organismus začne vysílat jasné signály.

Jste neustále unavené, podrážděné, bolí vás žaludek, necítíte se ve své tělesné schránce dobře. Pak už je opravdu na čase s tím něco udělat. Na detoxu není nic složitého, pochopí to každý. Co si ale připravte, je zásoba vůle, protože ji během očisty budete dozajista potřebovat. Věřte však, že výsledek za to stojí.

1. Pití ovocných a zeleninových šťáv

Tato očista se těší čím dál tím větší oblibě. Jde vlastně celkově o 9 dní, kdy z toho 3 pijete jen ovocné a zeleninové šťávy.
První tři dny očisty jíte pouze lehká jídla, nic smaženého, tučného, sladkého a hlavně žádný alkohol či kávu. Pijete jen čistou vodu či bylinné čaje a do toho jíte především saláty, aby se tělo připravilo na to, že další tři dny nebude jíst vůbec nic. Takže se hlavně nepřejídejte.
Další tři dny jsou nejen tělesnou očistou, ale hlavně duševní, kdy musíte zápasit i sami se sebou, aby se vydrželi nenajíst. Celkový objem šťáv, co za den vypijete, je 2,5 litru, takže vás to aspoň částečně zasytí. Můžete si namíchat, co vám jen chutná – jablko, ananas, banán, mrkev, okurku, granátové jablko, pomeranč… Když dostanete hlad, tak ho zapijte čajem a jděte si lehnout. Když to vydržíte, tak se pak můžete těšit na jídlo.
Sice vás stále čekají 3 dny na „lehkém“ jídle, ale po šťávách člověk bude rád za cokoliv. O tomto detoxu si můžete přečíst na www.ugo.cz , kde si ho můžete pak i zakoupit.

2. Desetidenní detox

Tato očista je velmi účinná nejen v pročištění organismu, ale i na úbytek váhy.
Za celých deset dní nesmíte pozřít ani jedno sousto. Klepete si na čelo, že se to přeci nedá zvládnout? Dá, jen to chce pevnou vůli. Vaše tělo vám to pak vrátí pocitem lehkosti.
Po celou dobu můžete pít jen vodu s citronem, javorovým sirupem a trochou kayenského pepře. Třeba nebudete věřit, ale ono to opravdu chutná dobře, skvěle to zasytí a javorový sirup vám dodá tolik energie, že si budete připadat, že můžete létat.
Ale to není všechno. Každé ráno ještě musíte vypít teplou vodu se solí bez jodu. Je to kvůli pročišťujícím účinkům, aby se z vás vyplavilo co nejvíce toxinů. Večer k tomu ještě přidáte projímavý čaj. Za těch deset dní nejen zhubnete, ale stane se z vás nový člověk.
Jestli vás to zajímá, tak se podívejte na stránky www.karelnejedly.cz.

3. Zelenina a ovoce

Že mají tyto potraviny na naše tělo blahodárné účinky, ví i malé dítě. Tak proč si s nimi trochu nedopomoci k „novějšímu“ tělu? Spousta odborníků na detoxy a zdravou stravu radí, abyste po dobu alespoň tří dní jedli jen ovoce a zeleninu. Žaludek nebude muset zpracovávat jiné potraviny, které jsou pro něj těžké. Na výběr z ovoce a zeleniny, která vás natolik zasytí, je toho tolik, že nebudete strádat. A tělo vám nakonec poděkuje.

(luc)

 

 

Diskuze

reklama