Co nevíte o levácích? Praváci mají co závidět

15. Listopadu 2017
V dnešní době už se naštěstí tolik neřeší, jestli dítě bude psát levou, nebo pravou rukou. V minulosti to ale měli leváci o dost těžší. Všichni je chtěli přeučovat na praváky. Kdyby ale věděli, jaký v sobě mají lidé píšící levou rukou potenciál, jistě by toho v rázu nechali.

Už od malička každý rodič rád zkoumá, do jaké ruku bere jeho ratolest různé předměty. Tatínkové a maminky by rádi věděli, jestli vyrostou z jejich dětí leváci, či praváci. Ale není to snad jedno? Ve finále úplně ne. Leváci mají před sebou velkou budoucnost!

  • Když odborníci dělali různé výzkumy, zjistili, že leváci jsou daleko kreativnější a umělecky více zaměření než lidé píšící pravou rukou.
  • V roce 2016 byly v časopisu Neuropsychology zveřejněny výsledky výzkumu, kdy vědci přišli na to, že jsou leváci více nadaní na matematiku.
  • Leváků je více mezi chlapci. Pokud porodíte dvojčata, je velká pravděpodobnost, že obě děti budou leváci.
  • Jestli budete levák, či pravák se dědí. Ale vliv genetiky není tak podstatný jako třeba u fyzických rozměrů a vzhledu. Jste-li oba leváci, tak je pravděpodobnost, že bude vaše dítě také levák, jen šestadvacetiprocentní.

A kdo patřil a patří mezi slavné leváky? Například Barack Obama, Bach, Mozart, Pink nebo třeba Angelina Jolie.

(luc)

Témata: leváci , praváci , psaní , ruka , nadání , talent

Diskuze

reklama