Dipování jako nový trend matek na mateřské: Tato zábava je může dostat za mříže!

15. Prosince 2017
Matky si neuvědomují, že jde o nelegální činnost.
Zdroj instagram
Snaha matek na mateřské kvůli osamocení se a finančnímu přilepšení nabrala zajímavý obrat. Novým fenoménem, do kterého se ženy pouští na vlastní pěst, je takzvané dipování. Už jste o něm slyšeli? A víte, že maminkám hrozí až tříleté vězení, nebo padesátimiliónová pokuta?

Jde o jakousi on-line tombolu, ve které lidé soutěží o předměty a někdy i o peníze – o nový nápad matek na mateřské, které si své nelegální jednání možná ani neuvědomují.

Raději si užívejte svých dětí.
instagram

Dipování probíhá na různých sociálních sítích v uzavřených skupinách. Zde matka nabídne předmět, o který se soutěží. Může jít například o luxusní kočárek, na který ne každá žena může mít. Matka stanoví, kolik losů a za kolik peněz si může jedna osoba koupit. Pak už jen počká až se všechny losy prodají, jí dorazí peníze na účet a může se začít losovat. Šťastná výherkyně tak získá například kočárek snů za směšnou sumu a přitom matka, která kočár dala do tomboly, rozhodně nezchudne, ba naopak.

Nový trend matek na mateřské je on-line tombola.
instagram

V čem je ovšem problém? On-line tombola je hazard a je tedy v tomto prostředí a této podobě zakázána, navíc maminka, která si přilepší, svůj výdělek nijak nezdaní, což je dalším problémem.

V poslední době si ovšem touto zábavou krátí volné chvíle stále více matek, které si tak přijdou i na docela slušné peníze. Neuvědomují si ovšem, že za toto chování hrozí pokuta až ve výši 50 miliónů korun, nebo dokonce trestní stíhání, které může skončit až tříletým vězením.

(kri)

 

 

 

 

 

Diskuze

reklama