Hubnutí v plném proudu: Proč vyhodit váhu a proč si okolí vašich úspěchů nevšímá?

31. Ledna 2018
Víte, které chyby jsou ty nejhorší?
Zdroj facebook
Tak co vaše "slavná" vánoční předsevzetí? Stále je dodržujete, anebo jste už slevila ze svých požadavků? A pokud se vám pár kilo podařilo sundat, byl to pro vaše okolí šok?

Už se vám někdy stalo, že přestože jste zhubli, okolí to vůbec nezaznamenalo? V tom případě jste asi silně demotivovaní a naštvaní. Není totiž tak jednoduché ostatní ohromit, ale hubnout bychom měli především kvůli sobě a svému dobrému pocitu, nikoli okolí.

doma.cz

  • Silnější lidé to mají ze začátku lehčí.

Ano, pokud máte dvacetikilovou nadváhu, bude pro vás celkem hračka shodit deset kilo. Stačí poupravit jídelníček, vynechat sladkosti a smažené, občas se projí a je to. Těch dalších deset kilo už rozhodně taková brnkačka nebude. Dejte si však rozhodně pozor na jo-jo efekt, hubnutí je zkrátka běh na dlouhou trať.

Snad každá z nás by po svátcích chtěla mít nějaké to kilo dole.
Instagram

  • Váhu vyhoďte a místo toho sledujte, co se děje s kalhoty!

Nebazírujte tolik na kilech. Důležité je, aby ubýval tuk, a přibývaly svaly. Ty ovšem váží mnohem víc, a tak se vám může stát, že vaše vysněná postava zaznamená váhu 3 kila navíc. Nejlepším ukazatelem je oblečení. Na kalhotech hned uvidíte, zda jsou vám volnější a lépe se vám oblékají.

Bez sportu to nepůjde.
pinterest.com

  • Mám dole pět kilo a nikdo si toho nevšiml...

To se bohužel stává dost často. Pokud tedy netrpíte obezitou a snažíte se shodit jen pár kilo, počítejte s tím, že vaše okolí dlouho změny nezaznamená. Pokud se vám navíc tuk v těle rozkládá rovnoměrně, bude o to víc složité si změn všimnout.

(kri)

 

Diskuze

reklama