Jde o zdraví! Čím všechny ženy dělají před sexem obrovskou chybu?

28. Května 2018
Možná si to žádná z nás neuvědomujeme, ale ohrožujeme své zdraví.
Zdroj Instagram
Sex je pro nás všechny důležitý. Patří do spokojeného vztahu a uvolňuje naši mysl. Jenže pro ženy může být i nebezpečný. Jaké chybě se musíte vyvarovat, abyste při sexu nepřišly k újmě?

Sáhněme si na srdce. Která z nás chodí před sexem na toaletu, aby si to potom pořádně s mužem užila a nemusela řešit plný močový měchýř? Skoro každá. A tím ohrožujeme vlastní zdraví!

Urolog David Kaufman se nestačí divit, kolik žen tuto chybu dělá. On sám radí počkat a dojít si na „malou“ až po aktu. A proč? Vždyť pro kdekterou ženu může být nekomfortní užívat si sexu, když se jí chce jít zrovna na záchod.

Možná si to žádná z nás neuvědomujeme, ale ohrožujeme své zdraví.
Instagram

Když to vydržíte až po sexuálních hrátkách, předejdete riziku zánětu močových cest. A ten snad žádná žena nechce, protože kdo tenhle zánět měl, ví, o jaký jde horor. Bohužel my samy si k němu dopomáháme, když si před sexem dojdeme na toaletu.

Je to způsobeno tím, že ženy mají kratší močovou trubici a ta je k zánětům více náchylnější. Jestli chcete předejít nepříjemnému onemocnění, dejte na rady urologů a jděte se vyprázdnit až po milostných hrátkách.

  • Výrazné pálení při močení, bolesti v podbřišku a časté nucení chodit "na malou", to jsou hlavní příznaky akutního zánětu dolních močových cest. "Pokud záněty přichází hlavně po sexu, pomáhá napít se před stykem a po něm se brzy vymočit," radí Miroslav Louda z Urologické kliniky Fakultní nemocnice v Hradci Králové. 
  • Účinná léčba zánětů močového měchýře se neobejde bez správné diagnostiky. Proto je třeba vypravit se co nejdříve po objevení příznaků k lékaři. Jednoduchý zánět močových cest může bez problémů vyřešit praktický lékař.
  • "Rozhodující pro zahájení léčby infekcí močových cest je soubor příznaků doplněný o nález bílých krvinek (leukocytů) a bakterií v moči, což se provádí kultivací moči na živných půdách," vysvětluje doktor Louda.

(luc)

Diskuze

reklama