Kojení jako každodenní horor? Jak na bolavé bradavky a zánět prsu

11. Prosince 2017
Myslíte si, že je kojení ukazatelem správného mateřství?
Zdroj facebook
Když přijde miminko na svět, nezažíváte jen euforii a ohromnou mateřskou lásku. Občas je s mateřstvím spjatá i ohromná bolest, kterou musíte každý den podstupovat. Pak si budete říkat, že vlastně takový porod byl vedle toho brnkačka.

Ono se totiž často stává, že prsa obrovský nápor mléka nemusí vydržet a začnou se zaněcovat. Naštěstí ale existují zaručené rady, jak si s takovými problémy poradit.

Dejme STOP popraskaným bradavkám!

  • 1. Žádné osušování

Spousty žen si ihned po kojení snaží prsa utřít od zbylého mléka. Ale to je právě zásadní chyba, skutečnost, z níž vznikají popraskané bradavky. Nechte si tam alespoň kapku. Mateřské mléko totiž působí protizánětlivě.

  • 2. Vložky do podprsenky

Chraňte svá prsa už preventivně. I když třeba nemáte nadměrnou tvorbu mléka a neuniká vám ve velkém množství do podprsenky, tak si i přesto vložky pořiďte. Zabráníte nepříjemnému tření o spodní prádlo. Švy či hrubá látka mohou způsobit nepříjemné oděrky.

  • 3. Správná podprsenka

Nenechte se mýlit, že kojící podprsenka je jen výmysl dnešní doby. Takové speciální prádlo vám může ochránit od spousty krušných chvil plných bolesti. Kupte si nějakou z přírodních materiálů, a hlavně beze švů.

Správnou těhotenskou podprsenkou můžete popraskaným bradavkám předejít.
Instagram

  • 4. Hydratace

Podobně jako o popraskané rty se musíme postarat i o popraskané bradavky. Čím mastnější krém na ně používáte, tím dříve přichází úleva.

  • 5. Obkladem proti zánětu

Bohužel se může stát, že vaše prsa budou s kojením bojovat po svém – a to zánětem. Ale ani to není neléčitelné. Hodně osvědčené jsou především chladivé obklady z tvarohu nebo zelných listů.

(luc)

Diskuze

reklama