Máte po svatbě? Tyto velké změny vás čekají při prvním výročí. Vztah se zásadně změní

20. Června 2018
Svůj velký den si musíte pořádně zdokumentovat.
Zdroj Instagram
Spousty novomanželů si myslí, že svatba je jen takovou oslavou jejich lásky, ale s jejich vztahem nic zásadního neudělá. Na první pohled to tak samozřejmě vypadá. Přeci jen jste spolu už nějaký ten pátek, tak víte, s kým žijete. Jenom si partnera „okroužkujete“.

Ale výzkum Georgijské univerzity tvrdí opak. Projektu se zúčastnilo 169 heterosexuálních párů. A ukázalo se, že během prvního roku po svatbě jejich láska prošla zásadními změnami.

Okamžik, kdy všem spadne brada, až vás uvidí ve svatebním, nesmí v rodinném albu chybět.
Instagram

Justin Lavnera, vedoucí tohoto výzkumu, říká, že se většinou u párů výsledek neliší. Při prvním roce se v manželství začínají vytrácet schopnosti dělat mezi sebou kompromisy, manželé už mají menší snahu být na sebe milí, nebo se pozmění i ochota vyjít protějšku vstříc.

Dokonce mají prý ženy být po svatbě pasivnější a už nevyhledávají s partnerem dobrodružství jako ve vztahu na „psí knížku“. V reálu to vypadá tak, že před velkým dnem byla žena schopná jet s přítelem třeba pod stan, ale v manželství chce už pohodlí a raději jede do rezortu u moře. 

Novomanželky začínají být po svatbě méně neurotické. Jsou klidnější.

Na první tanec budete vzpomínat do konce života.
Instagram

Ale ženy v tom nejsou samy. I u mužů dochází k podstatným změnám. Dříve pravidelně chodili s kamarády posedět na pivko nebo se kouknout na fotbal, ale po svatbě sotva přátelům zvednou telefon. Radši jsou na zahradě, v garáži či s rodinou. Ale průzkum neukazuje, jestli to dělají kvůli svým ženám, nebo je to prostě přestane bavit.

Rodina je to nejdůležitější, co na svatbě máme.
Instagram

I muži po svatbě mají svá pozitiva: začínají být daleko víc spolehlivější.

Ale výzkum ukázal i pozitivní výsledky: novomanželky začínají být po svatbě méně neurotické, jsou emocionálně stabilnější, jsou klidnější. Možná jim dá ten prstýnek na prstě jistotu, že partnera jen tak neztratí.

I muži po svatbě mají svá pozitiva: začínají být daleko víc spolehlivější a zodpovědnější, než tomu bylo před svatbou. Možná tuší, že nastal čas se stát otcem a tím se chystají na svou životní roli.

(luc)

Diskuze

reklama