Myslete na své zdraví: Na podzim trpí imunita a je potřeba ji posilovat! Poradíme vám, jak

21. Listopadu 2018
Rozmazlujte se
Zdroj instagram
Patříte k těm, kteří si podzim užijí zpravidla s nekončící rýmou a bolestí v krku? V tom případě máte jasný úkol: posílit imunitu a proti podzimním nepříjemnostem bojovat.

Stačí dodržovat pár pravidel a uvidíte, že na tom budete zdravotně mnohem lépe.

1. Nepodceňujte sílu spánku

Dopřávejte si kvalitní spánek, který bude trvat 6 až 8 hodin. Vhodné není trpět únavou, ale ani se přespávat. Spánek vám zajistí odolnost proti bacilům a budete i zdravě vypadat. Navíc si každé ráno zpříjemněte sklenkou teplé vody s citrónem a preventivním protažením těla.

Dopřejte si spánek
instagram
 

2. Otužujte se

Nezní to sice moc lákavě, ale otužování je skutečně pro tělo velmi prospěšné. Začít můžete tím, že ve sprše budete střídat teplý proud s tím studeným. Tělo se krásně prokrví a poděkuje vám i váš lymfatický systém. A třešničkou na dortu je i to, že tyto střiky pomohou zpevnit kůži v problematických partiích.

Vyzkoušejte studenou sprchu.
instagram

3. Pohyb až na prvním místě

Pohyb dělá hezká těla a k odolnosti těl také přispívá. Auta tedy nechte v garážích a vyrazte raději pěšky; myslete na své psí mazlíčky nebo děti a zajděte s nimi do přírody. Kromě pravidelné chůze a ranního protahování byste měli sportovat třikrát týdně. Je to sice makačka, ale cítit se budete naprosto božsky.

doma.cz

(kri)

Diskuze

reklama