Názor: Kojení jako ukazatel správného mateřství?

4. Prosince 2017
Myslíte si, že je kojení ukazatelem správného mateřství?
Zdroj facebook
Jen co porodíte, stane se asi tou nejvíce pokládanou otázkou: "Tak co, kojíš?" Jako by si ostatní ani neuvědomovali, jak moc citlivá tato otázka je! Milé maminky, také jste se nějakou dobu musely vypořádávat s tím, že nekojíte, a lidé na vás koukali skrz prsty?

Kojení je velkým tématem snad ze všech úhlů pohledu. V začátcích mateřství to nemají současně vůbec jednoduché nekojící matky.

Maminky většinou nekojí ne z důvodu, že nechtějí, ale z důvodu, že nemohou.

Je tedy až zarážející, proč je za to odsuzovat, jak se často děje. Mateřské mléko je jistě tou nejlepší stravou nejen pro novorozence, nýbrž i batole, ovšem pokud svému dítěti nemůže matka tento typ stravy nabídnou, nedá se nic dělat.

Ne každá maminka může spokojeně kojit.

Jistěže existují v dnešním světě laktační poradkyně, jistěže existují zázračná homeopatika i čaje, ale pokud to prostě nejde, tak to nejde. Problém je velmi často i psychického rázu. A s tím žádná homeopatika nepomohou.

Každá z vás se asi těší na první noc, kdy dítě spí.
facebook

Nekojící matky se tak dostávají do situací, kdy na rozdíl od kojících nevytáhnou na veřejnosti prso, ale láhev s Nutrilonem. V tom okamžiku pozorují zděšené pohledy snad všech okolních žen.

Ptáte se proč?

Je nutrilonová matka o něco horší než ta kojící? A je v dnešní době vážně kojení ukazatelem správného mateřství? Jak to máte vy?

Napište nám.

(kri)

 

Témata: kojení , děti , výživa , láska

Diskuze

reklama