Peklo jménem zánět močových cest: 3 rady, jak proti němu nejlépe bojovat!

1. Února 2018
Brusinky
Zdroj Pixabay
Pamatujete, jak vám maminka nebo babička od dětství vštěpovaly, že nemáte mít holá záda a sedět na studeném? Právě zánět močového měchýře může být důsledkem toho, že jste je neposlouchaly.

Zánětem močového měchýře si ročně projdou desetitisíce Čechů. Mnohem častěji postihuje ženy, a když se z něho stane neléčená nebo chronická záležitost, je zaděláno na velký a hlavně bolestivý problém.

Zánět nejčastěji způsobují střevní bakterie, kvasinkové infekce, nošení těsného spodního prádla (tanga), podráždění mýdly, stres, sex, špatná životospráva nebo prochladnutí.

Jeho léčbu byste neměli podceňovat, a jakmile ucítíte silnou bolest při močení a píchání v podbřišku, navštivte lékaře, který vám s největší pravděpodobností nasadí vhodná antibiotika.

  • V počátcích, než se bolest rozjede, si můžete pomoci i sami, a to prostřednictvím těchto babských rad:

 

1. Jezte brusinky. Je jedno, jestli sušené, čerstvé, anebo zda je vyndáte z mrazáku. Udělat si z nich můžete také odvar, který budete několikrát denně popíjet.
2. Pijte kopřivový čaj, který působí protizánětlivě a močové cesty tak pročistí. Horkou vodou přelijeme kopřivy a necháme 5 minut louhovat, poté pijeme.
3. Lichořeřišnice je přírodním antibiotikem, které si umí poradit se zánětem močového měchýře, ale i prostydnutím, nachlazením a posílením imunitního systému. Prodává se například v kapkách nebo v podobě semínek, ze kterých si podle návodu uvařte odvar.

(ane)

 

Diskuze

reklama