Podzim jako nepřítel vlasů: Jak bojovat proti nepříznivým vlivům?

19. Listopadu 2017
Sychravo, změny počasí, vítr, chlad… Přesně takový je podzim, který neprospívá celkově našemu tělu. Co ale trpí nejvíce, jsou vlasy.

Každý se k podzimu stavíme jinak. Někdo z nás ho má rád, jiný při něm propadá depresím. Ať máte jakoukoli povahu, vaše vlasy tohle počasí doslova a do písmene stresuje. Stává se z nich podivný "chameleón", který se zacuchává a ztrácí lesk. Dá se ale proti nepřízni počasí vůbec bojovat? Nebojte, dá. Poradíme vám, jak na to.

1. Používejte kvalitní kosmetiku

Základ jakékoliv péče o naše tělo tkví v tom, abychom na sobě nešetřili. Neříkáme, abyste za šampony začali najednou utrácet celé jmění, ale věřte, že se vyplatí přinejmenším trochu zainvestovat. V drogeriích vybírejte kosmetiku bez alkoholu; ten vlasy vysušuje. Raději si kupte něco na suché a lámavé vlasy, protože takové přípravky budou působit na vaši kštici doslova jako balzám.

2. Vlasy vyfénujte

Je nám jasné, že v dnešní uspěchané době míváme každý časový skluz. Ale co nikdy nesmíte dopustit, je, že byste odešla ven s mokrou nebo vlhkou hlavou. Vždy vlasy pečlivě vyfénujte; schůzka, kam pospícháte, chvíli počká. Jinak může mít mokrá hlava negativní dopad jak na vaše zdraví (nastydnutí), tak na vlasové konečky, které se mohou začít třepit.

3. Žádný stres

Vaše psychika opravdu ovládá všechno. Nejen vaši mysl, ale i chod celého těla. Když se budete stresovat, tak to bude mít špatný dopad i na vaše vlasy. Sice se to projeví až za dva až tři měsíce, ale bude to viditelná změna. Proto si zajděte na procházku a vyvětrejte chmury.

4. Péče

Jestli si myslíte, že každodenním umýváním nějak vlasům prospějete, tak se šeredně mýlíte. Je to právě naopak. Nejlépe je vlasy mýt obden a voda by měla být spíš vlažná než horká.

5. Správná výživa

To, jak vypadáme, souvisí také s tím, co do sebe dostáváme za potraviny a pití. Proto se zaměřte na správnou výživu, když jsou vaše vlasy suché a roztřepené. Hodně pijte neslazenou vodu, kupte si i doplňky stravy, jež dodají vlasům i pokožce patřičné živiny. Skvělým preparátem je takový, který obsahuje extrakty z kopřivy. Pak budou vaše vlasy lesklé už za několik týdnů.

(luc)

 

Diskuze

reklama