Pozorně čtěte! Co můžete a nesmíte dělat během menstruace

18. Dubna 2018
Menstruace pro většinu žen není zrovna příjemnou dobou.
Zdroj Instagram
Známe to každá. Na pár dní v měsíci musíme přetrpět nafouklé břicho, bolesti v podbřišku, nepříjemné krvácení a změny nálad. Ale víte vůbec, co v tomto „stavu“ můžete a nemůže dělat. A jak se vyhnout tomu, aby vaše tělo bilo na poplach?

 

  • Káva 

Pily jste během menstruace kafe? Dělaly jste obrovskou chybu. Sice vám dodá potřebnou energii, ale bohužel znásobí bolesti právě závisle na povzbuzujících účincích. Jestli to vydržíte, přejděte v tomto období na dobrý čaj, třeba ovocný. Nebo skvělá náhražka může být bylinný čaj z heřmánku.

  • Železo

Když máte „své dny“, zaměřte se na konzumaci potravin se zvýšeným obsahem železa. A které to jsou? Například mořské plody, luštěniny, špenát, červené maso, brokolice, krůtí maso, tofu, nebo – a teď vás potěšíme – čokoláda.

  • Sex

Menstruujete, ale i přesto máte chuť na nějaké ty radovánky? Nejste v těchto choutkách sama, mnoho žen má zvýšenou chuť na sex. Ale zkuste to zaspat, nebo prostě přejít. Sex při menstruaci se nedoporučuje, protože můžete chytit nějakou infekci; pohlavní styk je velmi nehygienický i s ochranou.

  • Alkohol

Máte chuť sipři menstruaci udělat klidný večer při sklence vína? Jedna či dvě vám neuškodí, ale obloukem se vyhýbejte tvrdému alkoholu. I když si můžete myslet, že si tím pomůžete proti bolesti. Ba naopak, ještě ji umocníte. A za to ten panák nestojí.

  • Cvičení a fyzická námaha

Alespoň v první dny „vašich dní“ byste se měly vyhýbat jak oblíbenému sportu, tak i péči o domácnost. Při zvýšené fyzické aktivitě rozproudíte krev ještě víc a znásobíte tím křeče a bolest. Radši odpočívejte, jestli můžete. Těch pár dní bez „fitka“ vám neuškodí.

(luc)

Diskuze

reklama