Připravte se na jaro: Tyhle potraviny vás parádně pročistí!

9. Února 2018
Zeleninové a ovocné šťávy dokáží zázraky.
Zdroj Instagram
Plavková sezóna se zase pomalinku blíží, a tak je nejvyšší čas začít hubnout a formovat postavičku. Jaké potraviny vám s tím mohou pomoci?

Po zimě je tělo vždy obalené tukem víc, než tomu bývá v letních měsících. Venku je mráz, a tak je naší zábavou příprava jídel, schůzky s přáteli u dobrého jídla a pití a nezapomínejme ani na svátky plné obžerství. A jak nejlépe zahájit hubnutí? Detoxem! Víte, které potraviny vás parádně pročistí?

Čas od času je detox potřeba.
Instagram

1. ZÁZVOR

Parádní silná až štiplavá chuť. Připravujte si z něj pravidelně čaj, ale vyzkoušejte zázvor i jako chutné koření.

2. ČESNEK

Přírodní antibiotikum a perfektní detoxikační pomocník, který je snad ve špajzu každého z nás. Rozhodně jeho sílu nepodceňujte.

Snad každá z nás by po svátcích chtěla mít nějaké to kilo dole.
Instagram

3. CITRON

Vodu už nikdy nepijte bez citronu, a dokonce z něj lze připravovat i chutné pamlsky. Dále se dá přidávat do omáček nebo používat do marinády na masa.

4. KORIANDR

Magická bylinka, kterou část lidí miluje, a část nenávidí. Specifická chuť nemusí sedět každému. Perfektně se ovšem hodí do japonské i thajské kuchyně, kde představuje jednu z hlavních ingrediencí.

Pitný režim se musí dodržovat neustále.
pinterest.com

5. ČERVENÁ ŘEPA

Pamatujete na doby školních jídelen, kdy jsme řepu nenáviděli? Nenechte se mýlit, chuť červené řepy je perfektní. Vyzkoušeli jste už takovou řepovou polévku anebo pomazánku?

(kri)

Témata: jaro , detox , zelenina , ovoce , potraviny

Diskuze

reklama