Relax v podobě saunování je stále oblíbenější: Ptáte se proč?

Navštívili jste už saunové ceremoniály?
Zdroj facebook
Už jste slyšeli o účincích saunování a saunových ceremoniálů? Nejenže potěšíte tělo, jásat bude i vaše duše.

Historie saunování sahá až do doby ledové a jeho úloha byla velmi zásadní. Šlo o místo, ve kterém se odehrával veškerý veřejný život. Nejenže se právě zde odehrávaly náboženské rituály, léčivé očisty a procedůry, rovněž se do těchto teplých mistností chodilo rodit a umírat.

Propadněte saunování, uvidíte, že si ho zamilujete.
saunia.cz

Dnes sauna – pravda – neplní tak významnou roli, ovšem stále se jedná o oblíbené místo k relaxaci a očistě. Například autorka tohoto příspěvku kouzlu saunování naprosto propadla již před pár lety, kdy do Čech pronikly saunové ceremoniály.

Saunové ceremoniály jsou v poslední době velmi oblíbené.
saunia.cz

Sauna už tedy nebyla místem, kam se jdete vypotit a zrelaxovat, ale díky vyškolenám "saunérům" zde můžete posílit své vnitřní já.

Dnes už nejsou saunové ceremoniály ničím tak tajemným: pustí se příjemná hudba, místnost se nasvítí a saunér za pomoci vonných esencí a parního nárazu osvobozuje vaši mysl a čistí tělo.

Sauna je očista nejen těla ale i duše.
saunia.cz

Rozhodně nejde o žádný drastický rituál, a pokud ucítíte jen známky nekomfortu, můžete ceremoniál opustit. Pokud tedy přemýšlíte, jak pořádně vypnout a zároveň udělat i něco pro své tělo, rozhodně saunové ceremoniály vyzkoušejte.

(kri)

 

 

Diskuze

reklama