Spěte nahé: Zhubnete a ještě k tomu prohloubíte intimitu s partnerem

26. Listopadu 2017
Když se stanete maminkou, tak si pak ani pořádně nevzpomenete, jaké je to vlastně se prospat až do krásy. Miminko se věčně budí, starší děti chtějí spát s vámi v posteli a vy si občas přijdete jako chodící mrtvola s děsivými kruhy pod očima. A přitom stačí tak málo.

Svlékněte své pohodlné pyžamo a konečně své tělo odměňte za kvalitní spánek. Jaké výhody má spát "na Adama"?

  • Ochrana před bakteriemi

Možná si klepete na čelo, vždyť právě pyžamo vás má chránit před vším špatným. Ale ani nevíte, jak moc se mýlíte. Bez spacího oděvu totiž zabraňuje rychlému šíření bakterií a plísní. Je to dané především tím, že pyžamo do sebe nasává různý pot nebo jiné tekutiny, které na vaší kůži mohou způsobit neduhy. Když budete spát nahé, tak vám nejvíce poděkuje podpaží a intimní partie, které se v pyžamu zbytečně potí.

  • Nerušený spánek

Vědci přišli na to, že nošení pyžama narušuje regulaci tělesné teploty. Je nám tepleji, než doopravdy je, a proto spíme s nohama a rukama na široko od těla. Proto se častěji budíme, převalujeme, prostě se kvalitně nevyspíme. Když spíme "na Adama", tak je nám chladněji a končetiny dáváme automaticky více k tělu, abychom se zahřáli. Takže budete doslova spát jako malé dítě.

Spánek je základ hezkého dne.
Instagram

  • Regenerace pokožky

Když spíme bez svršků, tak naše pokožka rychleji absorbuje užitečné látky. Mazové žlázy totiž pracují naplno, a tím pomáhají v celkové regeneraci našeho těla. Nebudete pak zapaření, nebo řešit nepříjemné kožní nemoci. Dokonce si představte, že se vám zrychlí i metabolismus, takže můžete ve spánku i něco shodit.

Můžete s partnerem prohloubit i intimitu.
Instagram

  • Uvolněná atmosféra

Když spíte i s partnerem nazí, tak ani netušíte, jakou vášeň to u vás může vyvolat. Když se totiž budete o sebe i nevědomky třít, tak se v těle začne uvolňovat hormon lásky – oxytocin. Prohlubujete tím váš vztah a vaši intimitu.

  • Hubnutí

Zní to velmi zvláštně, ale opravdu je to tak. I ve spánku můžete nějaké to kilo shodit, jak už jsme shora zmínili. A jak je to možné? Když spíme nazí, tak tím snižujeme hladinu kortizolu, což je hormon stresu, který zvyšuje riziko ukládání tělesných tuků a ztráty svalové hmoty. Takže sundejte pyžamo a hezky v klidu ve vaší posteli zapracujte na dokonalém těle bez fyzické námahy.

(luc)

 

Diskuze

reklama