Velký svatební kalendář – 1. část: Na dokonalou přípravu potřebujete dlouhých 12 měsíců

Plánujete svatbu? Víte kdy s čím a jak začít?
Zdroj instagram
Konečně nastal ve vašem životě moment, na který čeká téměř každá z nás? Osudový muž vám položil vytouženou otázku: „Vezmeš si mě?“. Gratuluji! Dokonalá svatba chce ovšem dokonalou přípravu.

Připravili jsme pro vás kalendář svatebních příprav, a to na celý rok. Pokud nemáte schopného koordinátora a celý "den D" budete připravovat sama, ponechte si na to raději více času. A pokud by se zároveň něco pokazilo, nezoufejte. Dnešní doba je dobou rozvodů. Svatbu tak budete pravděpodobně absolvovat vícerokrát za život. 

Žádostí o ruku to vše začalo.
wish.com

12 měsíců před svatbou

Oznamte světu radostnou novinu, a to především svým rodičům, které vzájemně představte. Zajistíte si tím, že se neuvidí poprvé na svatbě.

11 měsíců před svatbou

V této době je ideální ujasnit si, kde byste si svatební den chtěli užít. Mějte na paměti, že populární svatební místa se rychle plní, a tak nic nenechávejte náhodě. Dále je vhodné ujasnit si otázku financí. Kolik jste ochotné s partnerem do svatby investovat. Ideální částkou je 70 až 100 tisíc korun.

10 měsíců před svatbou

V této době je vhodné zarezervovat si termín na matrice, sepsat seznam hostů, který se ještě může několikrát samozřejmě změnit. Ujasněte si, v jakém stylu byste svůj den chtěli prožít (barva, dekorace).

Nepodceňujte přípravy.
wish.com

9 měsíců před svatbou

Nejvyšší čas pro výběr prstenů a svatebních šatů. Pokud jste klasická žena, rozhodně si nevyberete hned první, které obléknete. Dále začněte řešit, jak chcete vyřešit hudbu na svatbě a na které písničky byste rádi nastupovali, tančili první tanec atd.

8 měsíců před svatbou

Tato doba je vhodná pro naplánování průběhu svatby, tzn. vytvořit si přibližný harmonogram. Dále si definitivně ujasněte, kde bude probíhat váš svatební oběd a nechte restauraci vystavit předběžnou cenovou kalkulaci. Vyřešenou byste měli mít i otázku svědků.

7 měsíců před svatbou

Právě nastává doba, kdy byste si měla ujasnit, jaké zvyky a tradice nebudou na vaší svatbě chybět. Ujasnit byste si měla i otázku květin a zapomenout byste neměla ani na rezervaci fotografa či kameramana.

Polévka z jednoho talíře je příjemným zpestřením.
facebook

6 měsíců před svatbou

Konečně je tu čas na seznam svatebních darů. Ujasněte si, jakou formu daru byste s partnerem nejraději dostali a seznamte s vaší ideou hosty. Pokud  se budete starat i o jejich ubytování, zarezervujte konkrétní počet pokojů.  Půl roku před svatbou je také vhodná doba na objednání svatebního oznámení.

Další body svatebních příprav si přečtete v druhé části kalendáře příprav.

(kri)

Témata: láska , svatba , přípravy , rady

Diskuze

reklama