Velký svatební kalendář – 2. část: půl roku před svadbou budete mít plné ruce práce

Váš velký den se nezadržitelně blíží a tak buďte pořádně připravená.
Zdroj instagram
Den D se už blíží, a tak se stupňují i přípravy. Pokud nemáte koordinátorku a vše zařizujete sama, rozhodně se nebudete nudit. Pomůžeme vám dát jednotlivým úkolům důležitý řád.

Pět měsíců před svadbou se rozjedou přípravy již na plný plyn. Pokud tak trochu tápete v tom, kdy a co naplánovat, rozhodně vám náš článek pomůže.

Znáte ty nejzákladnější svatební zvyky?
facebook

5 měsíců před svatbou

Nastává příprava další příjemné věci, a to jsou líbánky. Pokud na ně chcete odcestovat tradičně hned po svatbě, je ten nejvyšší čas na plánování. Dále objednejte ten správný svatební dort, koláčky a ostatní sladké dobroty a na pevno si ujasněte a objednejte svatební menu.

4 měsíce před svatbou

Čas na výběr oblečení, a to jak pro ženicha, svatebčany, tak i svědky a družičky. Ujasněte si tedy, zda budete trvat na nějaké povinné barvě oblečení, jak chcete, aby byli oblečené družičky, a velkou pozornost věnujte i oblečení pro ženicha.

Dražba podvazku může být pořádná zábava.
facebook

3 měsíce před svatbou

Svatba se už opravdu blíží, a tak je ten správný čas pro výběr již minule zmíněných prstýnků a svatebních doplňků pro nevěstu. Naplánovat byste měli i program celé svatební hostiny, což je rozhodně důležitým bodem. A abyste byla jako nastávající nevěsta v péči odborníků, zajistěte si kadeřnici a vizážistku.

Kamínky ano nebo ne?
instagram

2 měsíce před svatbou

Asi nejdůležitějším úkolem je rozeslání svatebního oznámení a vyřešení otázky dobravy na svatební obřad. Rozhodně byste měli svůj vzhled připravovat na velký den, a tak se nebojte zajít si na kosmetiku, bělení zubů nebo třeba do solárka.

6 týdnů před svatbou

Patrně už odpočítáváte dny a nemůžete se dočkat.  Zjistěte parkovací možnosti na vašem obřadním místě, zařiďte si volno v práci, pokud jste zaměstnanci, a rozhodně dolaďte celou svatební výzdobu.

4 týdny před svatbou

Definitivně rozhodněte, kdo bude na svatební hostině a vytiskněte jmenovky. Pro svůj klid si domluvte zkoušku svatebního účesu a líčení a nezapomeňte domluvit s rodiči a svědky svatební proslovy.

3 týdny před svatbou

Čas na plánování rozlučky se svobodou a dolaďování poslední restů a detailů. Rozhodně si vše užívejte a zbytečně se nestresujte.

2 týdny před svatbou

Dolaďte svatební program, naplánujte do posledního detailu svatební dopravu; a dobré je mít i mini kabelku s nejdůležitějšími věcmi, jako je rtěnka, talisman, kapesníčky, náhradní silonky.....

Týden před svatbou

Určitě nezapomeňte na zkoušku šatů, budete mít klid v duši. Připravte si peníze pro jednotlivé dodavatele. A nezapomeňte si potvrdit vaše představy a přání s fotografem a kameramanem.

Den před svatbou

Vyzvedněte si svatební oblečení, dort, výslužky a tak dále. Zkontrolujte si svatební doklady a dobalte poslední důležité věci (svatební noc, pohodlné oblečení pro druhý den).

Chystáte svatbu? Pak se vám bude tento souhrn zvyků hodit.
facebook

Užijte si svůj velký den a nenechte si ho ničím zkazit!

(kri)

Diskuze

reklama