Znáte svoje práva? Tohle si jako těhotná v práci klidně můžete dovolit!

21. Listopadu 2017
Máte nárok na přeřazení na jinou pozici.
Zdroj instagram.
Jste těhotná a stále zaměstnaná? Jistě přijde doba, kdy začnete řešit otázky, kdy těhotenství oznámit, kdy odejít na mateřskou nebo kdy se můžete omluvit z porady kvůli ranním nevolnostem.

Většina z nás s oznámením požehnaného stavu na pracovišti otálí, není ovšem vůbec důvod se bát. Zde je pár zajímavých a důležitých poznatků.

Důležité je zůstat v klidu.
instagram

1. Neexistuje žádný limit, ve kterém musíte šéfovi své těhotenství oznámit

Záleží tedy jen na vás a na vašem pocitu, ve kterou dobu tuto zprávu sdělíte. Do nekonečna ovšem díky přibývajícím kilům mlčet nepůjde, a tak se často volí oznámení na dobu 3.-5. měsíce těhotenství.

Na pracovním pohovoru nemusíte o těhotenství mluvit.
instagram

2. Nástup na mateřskou dovolenou je dán zákonem

Na mateřskou dovolenou byste jako zaměstnanec měla nastoupit šest až osm týdnů před plánovaným termínem porodu.

Prožíváte nejkrásnější období v životě, a tak se šetřete.
instagram

3. Jako těhotná máte výhody

Rozhodně se vás netýká práce přesčas, služební cesty či noční směny.

Víte kdy vyražit do nemocnice?
instagram

4. Na pracovní pohovor můžete jít i jako těhotná

Ani na pracovním pohovoru nemusíte o svém těhotenství mluvit, pokud nechcete. Zaměstnavatel nemá na tuto informaci žádné právo, pokud se tedy nejedná o práci, kterou by tento stav vylučoval, tedy práci fyzicky náročnou či nebezpečnou. V takovém případě by se zaměstnavatel na tuto informaci mohl zeptat.

Nebojte se, říct si o to, na co máte nárok.
instagram

5. Máte nárok na přeřazení na jinou pracovní pozici

Pokud vám vaše pracovní pozice brání ke klidnému donošení dítěte a je tedy nemožné, abyste ji jako těhotná vykonávala, máte nárok na přeřazení. Je jen na zaměstnavateli, jak tento problém vyřeší. Platově si ovšem nesmíte přihoršit, a pokud vás nemají kam přeřadit, zůstanete doma s plným platem. 

Krvácení nemusí vždy znamenat pohromu.
instagram

6. Výpověď je téměř nemožná

V době vašeho těhotenství jste skutečně pod obrovskou ochranou a nemusíte se vůbec ničeho bát. Výpověď byste mohla dostat pouze za naprosto hrubé porušení pracovní kázně a pracovních úkolů.

Jako těhotná máte spoustu pracovních výhod.
instagram

7. Můžete požádat o kratší pracovní dobu

S pracovní dobou se dá v době vašeho těhotenství hýbat, pokud vás trápí silné ranní nevolnosti, pokud je nemožné docházet na sedmou hodinu do práce, stejně jako je nemožné odcházet v šest večer, kdy padáte únavou. Zaměstnavatel je povinen vaší žádosti o kratší pracovní dobu vyhovět, jestliže mu v tom nebrání závažné provozní důvody.

Nepanikařte.
instagram

Zdá se tedy, že to s prací v těhotenství zase tak špatné není. Ničeho se nebojte a se šéfem se domluvte na příjemné spolupráci, která bude vyhovovat vám oběma. Vždyť právě prožíváte jedno z nejhezčích období svého života.

(kri)

Diskuze

reklama